Stavebniny Mlyn Tomášov

infolinka 0948 020 686

Drevené brikety -VALEC PLNÝ - PALETA 1000kg

Drevené brikety -VALEC PLNÝ - PALETA 1000kg

NA OBJEDNÁVKU

priemer 9cm/30cm dĺžka5ks/bal.na palete 100bal./10kg

  • Cena: 220 € s DPH

Výrobca: L4T s.r.o.

Drevené brikety sú vrobené z tvrdých drevín (RUF)
naozaj minimálna popolnatosť
možnosť nalámať na menšie kusy podľa potreby
pri horení zväčšujú svoj objem až o 50%
výhrevnosť 18,5 MJ/kg, t.j. viac než hnedé uhlie

nedechtujú a nezanášajú komín
prijateľná cena na jednotku vyrobeného tepla
plnohodnotná náhrada za iné druhy paliva
veľmi praktické na skladovanie, lepšie než u peliet
obnoviteľný zdroj energie na vykurovanie

Drevené brikety je možné použiť prakticky vo všetkých druhoch ohrievačov , hodí sa pre kotly na drevo aj uhlie , otvorené krby a krbové vložky , v neposlednom rade potom pre kachľové pece . Bezkonkurenčne najvyššie výhrevnosti potom dosiahnete , keď spaľujete drevené brikety v kotli na drevoplyn . Tento jav je spôsobom veľmi nízkou vlhkosťou lisovaných drevených pilín , a teda ich vysokou výhrevnosťou , ktorá je vyššia než u bežného palivového dreva . Výhrevnosť brikiet je 5.0kWh/kg,zvyšková vlhkosť je 5.5%.

1. Rozložte oheň pomocou podpaľovacích triesok z makkého dreva. Ak podpaľovacie triesky nemáte, môžete nasekať 1 - 2 drevené brikety na cca 3-5 cm široké kúsky.
2. Oheň nechajte pri plnom prívode vzduchu poriadne rozhorieť. Keď je pahreba žeravá, rozhrňte ju rovnomerne po celej ploche vykurovacieho telesa a uzatvorte prívod vzduchu.
3. Na rozžeravený základ poukladajte 3 - 6 drevených brikiet, podľa veľkosti vykurovacieho telesa.
4. Brikety sa po cca 10 - 20 minútach rozhoria a ďalej horia niekoľko desiatok minút. Po dohorení sálajú teplo ako uhlie, čím vytvárajú vo Vašom domove potrebné teplo.

S drevenými briketami môžete kúriť vo všetkých typoch kotlov na drevo, uhlie alebo v krboch, kachľových peciach a v ohniskách. Výsledok kúrenia je závislý od veľkosti vykurovacieho telesa, atmosferického tlaku a ťahu komína..

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie