Stavebniny Mlyn Tomášov

infolinka 0948 020 686

Kompozitná tyč φ 8mm/50bm-náhrada ocele

Kompozitná tyč φ 8mm/50bm-náhrada ocele

SKLADOM NEW

Kompozitná tyč φ 8mm/50bm-náhrada ocele

  • Cena: 31,50 € s DPH

Kompozitná tyč φ 8mm/50bm-náhrada ocele

návin 50bm

váha 0,075kg/bm.

Cena za celý 50m návin.

Náhrada betonárskej ocele 10mm, 12mm

Dokonalá náhrada tradičného vystuženia betónu oceľovými tyčamiTradičná oceľová armatúra bola dlhé roky jednou zo základných súčastí stavebných materiálov. V súčasnosti sa stále viac začínajú aj v stavebníctve používať nové progresívne materiály. Medzi ne môžeme isto zaradiť aj KOMPOZITNÉ MATERIÁLY. Príkladom týchto materiálov je aj KOMPOZITNÁ TYČOVÁ VÝSTUŽ, ktorá slúži ako dokonalá náhrada tradičného armovania oceľovými roxormi. Jedná sa o skleneným vláknom vystuženú polymérovu tyč svetlo- až tmavožltej farby.

PARAMETRE
kompozitné materiály
Kompozitná GFRP tyčová výstuž je skleným vláknom vystužená polymérová tyč vyrobená z prameňov sklených vláken, ktoré sú impregnované tepelne vytvrdenou polymérovou živicou. Výstuže sú svetlo- a tmavožltej farby. Štandardne sa vyrába v priemeroch 4 mm; 6 mm; 8 mm; 10 mm; 12 mm; 14 mm; 16 mm a v dĺžkach do 12 m. Priemery od 4 mm do 10 mm sa dodávajú aj v zvitkoch dĺžky od 50 m do 100 m. Tyče sú z vonkajšej strany profilované ovinutou špirálou (vinutím) zabezpečujúcou spolupôsobenie s betónom.

Charakteristiky súvisiace so základnými požiadavkami na stavby:
Nespôsobí zrútenie stavby alebo jej časti
Nespôsobí neprípustnú deformáciu stavby
Nespôsobí poškodenie častí stavby alebo zariadení pripojených k nosnej konštrukcii stavby, ani inštalovaných zariadení ako následok deformácie nosnej konštrukcie stavby
Nespôsobí poškodenie stavby, ktoré je neprimerane väčie, než by zodpovedalo príčine jej poškodenia.

kompozitná tyč

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie