Stavebniny Mlyn Tomášov

infolinka 0948 020 686

Aqualak lesk 0,7 l

Aqualak lesk 0,7 l

SKLADOM

VODOU RIEDITEĽNÝ AKRYLÁTOVÝ LAK NA DREVO AQUALAK lesklý 0,7 l

  • Cena: 7,20 € s DPH

Výrobca: slovakryl

LAK NA DREVO AQUALAK:

akrylátový vodou riediteľný lak určený pre transparentné nátery výrobkov z dreva v interiéry.
Lak je určený na nátery povrchov, ktoré prichádzajú do priameho styku so suchými potravinárskymi výrobkami.
Výrobok je vhodný aj pre povrchovú úpravu dreveného nábytku, hračiek a iných výrobkov z dreva určených pre deti aj vo veku do troch rokov podľa STN EN 71 – 3
Lak je možné použiť k povrchovej úprave dreva v interiéry, ako napr.: lakovanie nábytkových dielcov, drevených obložení stien a stropov, dyhovaných dielcov, drevotrieskových a drevovláknitých dosiek, hračiek, detského nábytku a iných drevených povrchov.
Prevedenie Aqualak Lesk a Aqualak Mat

Návod: Lak na drevo Aqualak sa nanáša na čistý a suchý povrch. Drevo je potrebné očistiť, zbaviť mastnoty, starý náter odstrániť prebrúsením , brúsny prach dokonale očistiť. Živičné škvrny je potrebné odstrániť riedidlom C 6000. Na ochranu proti plesniam, hubám a drevokaznému hmyzu je pred aplikáciou laku Aqualaku vhodné použiť ochranný prostriedok na drevo Drevosan. Prvý náter – penetračný sa nanáša lakom zriedeným s vodou v pomere 9 dielov laku a 1 diel vody, prípadne sa riedenie upraví podľa nasiakavosti podkladu. Po zaschnutí laku povrch prebrúsiť brúsnym papierom č. 150- 240 podľa požiadavky na vzhľad náteru. Druhý, prípadne tretí náter sa prevedie nezriedeným lakom. Medzi jednotlivými nátermi musí byť interval cca. 3-5 hodín. Pri zvýšených požiadavkách na vzhľad náteru sa prevedie medzi jednotlivými nátermi prebrúsenie brúsnym papierom. Všetky pomôcky znečistené lakom musia byť ihneď umyté vodou, zaschnutý lak sa veľmi ťažko odstraňuje. Pred použitím obsah dôkladne premiešajte. Nízka teplota a vysoká relatívna vlhkosť spomaľujú zasychanie laku. Aqualak sa nesmie nanášať pri teplote podkladu a prostredia pod 10 °C a relatívnej vlhkosti nad 70 %.

Nanášanie štetcom, valčekom alebo striekaním
Riedenie voda
Výdatnosť 7 - 9 m2 / kg na jednu vrstvu v závislosti od nasiakavosti podkladu
Zasychanie 3 – 5 hodín v závislosti od teploty a vlhkosti vzduchu
Balenie 0,7 L, 4 L, 9 L

POUŽITIE: Lak na drevo
VÝROBCA: SLOVLUX

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie